Silesian Investment Center Sp. z o.o. jest firmą oferującą usługi kompleksowej realizacji inwestycji budowlanych.
Poprzez dział architektoniczno-projektowy, dział budowlano-wykonawczy oraz dział obrotu nieruchomościami gwarantujemy realizację i obsługę całości procesu inwestycyjnego, gdzie głównym celem jest jakość i terminowość.

Firma nasza działająca na rynku od 1991 roku zajmuje się kompleksową obsługą procesu inwestycyjnego. Od początku nawiązania współpracy nadzoruje dokładny przebieg każdego etapu realizacji projektu do momentu jego zakończenia.

Historia SIC Sp. z o.o. Katowice sięga roku 1991, gdzie główna działalność skupiła się na realizacji inwestycji związanych z gazyfikacjami miast i dzielnic. W ciągu kilku lat firma wykonała dziesiątki kilometrów gazociągów średniego i wysokiego ciśnienia wraz ze stacjami redukcyjno-pomiarowymi.

W roku 1997 firma rozpoczęła współpracę jako Generalny Realizator z koncernem ARAL(obecnie BP) wykonując kilkanaście stacji paliw w centrach dużych miast województwa śląskiego i małopolskiego.

Następny płynny rozwój firmy to poszerzenie współpracy przy kompleksowej realizacji obiektów handlowych hiper i super marketów TESCO, CARREFOUR, MiniMal,LIDL. Większość zrealizowanych inwestycji odbywa się na własnych terenach – nieruchomościach. Inwestor otrzymywał gotowy produkt „pod klucz” z pozwoleniem na użytkowanie.

Od 2008 roku SIC Sp. z o.o. Katowice rozpoczęła realizację projektów developerskich budownictwa apartamentowego. Do 2018 zrealizował budowę 284 mieszkań o wysokim standardzie(19620 m2 p.u.m.) na własnym terenie i na własny rachunek.

Obecna strategia firmy opiera się na kontynuacji inwestycji wg. powyższego doświadczenia, wykorzystując swoje zasoby nieruchomości oraz prężnie działające działy architektoniczno-projektowe i budowlano-wykonawcze oraz dział marketingowo-handlowy.

Firma posiada również lokale mieszkalne i usługowo handlowe na wieloletni wynajem